Reklama

Reklama

PZPN planuje przeprowadzkę

Wilanów lub Włochy - w jednej z tych dzielnic Warszawy powstanie siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej - uchwalił w środę zarząd związku. Przeprowadzka ma nastąpić przed mistrzostwami Europy 2012 roku, których współorganizatorami są Polska i Ukraina.

"Pod uwagę brane są dwie lokalizacje - Wilanów i Włochy. Z różnych względów, m.in. uwarunkowań finansowych, siedziba PZPN nie będzie mieściła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W grę nie wchodzi też np. Nadarzyn" - poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Obecnie Polski Związek Piłki Nożnej jest w trakcie przeprowadzki - z ulicy Miodowej (Stare Miasto) na Bitwy Warszawskiej (Ochota).

"PZPN jest ostatnią federacją piłkarską w Europie, która nie ma własnej siedziby, a tylko wynajmuje biura krążąc po stolicy. Liczymy, że do nowego budynku związek wprowadzi się przed Euro-2012. Na razie trudno mówić o kosztach budowy, bowiem nie jest znany projekt. Powołana została grupa, która przygotuje niezbędne materiały do ewentualnego przetargu" - stwierdził Kwiatkowski.

Reklama

Jak dodał, UEFA wspomaga finansowo narodowe federacje w podobnych inicjatywach. Będzie to suma około 20 mln złotych.

Reklama

Reklama

Reklama