Reklama

Reklama

PZPN: Musimy ugasić pożar

FIFA i UEFA nie uznały Roberta Zawłockiego jako kuratora w Polskim Związku Piłki Nożnej. - To dla mnie żadne zaskoczenie - mówił na antenie TVN 24 Michał Listkiewicz, prezes PZPN.

- W ciągu ostatnich kilu lat UEFA musiała już chyba po raz trzeci interweniować w naszej sprawie. Takie przypadki zdarzają się naprawdę sporadycznie, i to w przypadkach federacji z takich krajów jak Togo czy Malezja. W Europie żadna duża federacja takich przygód nie miała - powiedział w rozmowie telefonicznej ze stacją TVN 24 Listkiewicz. - Myślałem, że to co przeżywaliśmy za czasów ministra Lipca, a wcześniej ministra Drzewieckiego już się nie powtórzy - dodał.

Prezes PZPN nie krył, że decyzję FIFA i UEFA przyjął z zadowoleniem. - Nie mogło być mowy o zaskoczeniu. Można było się tej decyzji spodziewać, ponieważ FIFA i UEFA są bardzo pryncypialne i dla nich nie ma znaczenia, czy coś się dzieje w Polsce czy gdziekolwiek indziej. Oni po prostu bronią swoich zasad, swojego statutu - wyjaśnił Listkiewicz.

Reklama

Dodał, że pojawił się problem, który jak najszybciej trzeba rozwiązać. - Wspólnie musimy ugasić ten pożar, tu w kraju. Wymaga to szybkiej reakcji ministra sportu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mam nadzieję, że 23 października na komitecie wykonawczym UEFA nie będzie już w ogóle potrzeby rozmawiania o Polsce - powiedział prezes PZPN.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje