Reklama

Reklama

PZPN grozi wyrzuceniem G-4

Legia, Amica, Groclin i Wisła Kraków straszą PZPN sądem. W odpowiedzi związek grozi, że wyrzuci buntowników z rozgrywek - donosi "Życie Warszawy".

Powodem nowego buntu jest artykuł 14. statutu PZPN określający, że związek jest wyłącznym właścicielem praw marketingowych i audiowizualnych do rozgrywek ekstraklasy.

"Przepisy światowej federacji mówią wyraźnie, że właścicielem wszystkich praw wynikających z rozgrywek są związki i ich członkowie, a więc także kluby. Nie może być przecież tak, że PZPN będzie zarządzał banerami reklamowymi na stadionie np. Wisły Kraków bez jej zgody. Jeżeli PZPN nie zmieni swojego stanowiska, to oddamy sprawę do sądu" ? wyjaśnił mecenas Jacek Masiota, reprezentujący grupę G-4.

Reklama

Prezes PZPN stawia sprawę nadzwyczaj jasno. "Prawo jest po naszej stronie. Jeżeli kluby z grupy G-4 mimo to zdecydują się skierować sprawę do sądu, to zgodnie ze statutem FIFA, zostaną automatycznie pozbawione członkostwa w PZPN i wykluczone z prowadzonych przez nas rozgrywek" - ostrzega Michał Listkiewicz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy