Reklama

Reklama

PZPN apeluje do Trybunału

Polski Związek Piłki Nożnej przesłał w piątek do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim pismo, w którym zaapelował o jak najszybsze rozpoznanie skarg złożonych przez KGHM Zagłębie Lubin i Koronę Kielce.

Polski Związek Piłki Nożnej przesłał w  piątek do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim  Komitecie Olimpijskim pismo, w którym zaapelował o jak najszybsze  rozpoznanie skarg złożonych przez KGHM Zagłębie Lubin i Koronę  Kielce.

Dodatkowo PZPN, aby maksymalnie przyśpieszyć wydanie rozstrzygnięć, zrzekł się przysługujących mu uprawnień procesowych w trybie postępowania prowadzonego przez Trybunał.

"W obu sprawach nie musi być zachowany siedmiodniowy termin między doręczeniem zawiadomienia a terminem rozprawy, a władze PZPN, lub jego pełnomocnik, zaprezentują stanowisko w odpowiedzi na pozew lub ewentualnie na rozprawie, bez względu na czternastodniowy regulaminowy termin złożenia odpowiedzi" - można przeczytać w piśmie PZPN przesłanym do Trybunału.

Reklama

W środę nie zapadł wyrok w sprawie Zagłębia Lubin, które odwołało się od decyzji związku o degradacji o jedną klasę rozgrywkową. Postępowanie odroczono do 22 sierpnia, a do tego czasu wstrzymano wykonanie zaskarżonych decyzji. Podobne odwołanie złożyła Korona Kielce, ale termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

Dzień później PZPN ogłosił, że Korona i KGHM Zagłębie są nadal w pierwszej lidze, ale do czasu wyroku Trybunału nie będą uczestniczyć w rozgrywkach. "Ich mecze zostaną odwołane" - wyjaśnił rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL