Puchar Włoch: Awans Interu

Inter awansował do półfinału Pucharu Włoch. Mediolańczycy pokonali w rewanżowym meczu ćwierćfinału tych rozgrywek Udinese 3:1.

Pierwszy mecz, rozegrany w Udine, zakończył się bezbramkowym rezultatem. Wynik ten dawał przewagę Interowi, który tym razem dobrze spisał się w roli faworyta.

Po pierwszych 45 minutach bliżej awansu byli jednak goście. Wprawdzie już w 16. minucie prowadzenie dla mediolańczyków zdobył Van der Meyde, ale 10 minut przed przerwą ładnym strzałem głową wyrównał Fava.

Tuż przed zejściem do szatni 100-procentowej sytuacji dla Udinese nie wykorzystał Jorgensen (z 5 metrów trafił w poprzeczkę) i to był przełomowy moment dla losów spotkania.

Mimo korzystnego wyniku goście dali się w 51. minucie zaskoczyć kontrą - Helveg doskonale podał do Martinsa, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Renaldem.

Wynik meczu na 3:1 ustalił Cruz, wykorzystując w 62. minucie rzut karny.