Reklama

Reklama

Puchar Polski: Pewny awans Wisły

Wisła Kraków pewnie wygrała w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem 5:1 w ostatnim meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski,

Jeszcze w pierwszej połowie trzy gole dla "Białej Gwiazdy" strzelił Branko Radovanović. Pozostałe dorzucili Marek Penksa oraz Paweł Kryszałowicz.

Reklama

Kolejnym rywalem podopiecznych Dragomira Okuki będzie Ruch Chorzów. "Niebiescy" w meczu 1/16 finału rozgromili u siebie Polonię Warszawa aż 6:0. Mecz odbędzie się 24 lub 25 października w Krakowie.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Polski:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Kraków 1:5 (0:4)

Bramki: 0:1 - Branko Radovanović (21), 0:2 - Marek Penksa (36), 0:3 - Branko Radovanović (38), 0:4 - Branko Radovanović (45+2), 0:5 - Paweł Kryszałowicz (75), 1:5 - Jarosła Łowicki (90)

Żółte kartki: Romański - Dudka, Piotr Brożek Sędzował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz)

Świt: Bieniek - Mikłowski, Bluszcz (56 Romański), Gumowski, Brzozowski, Stachowiak (73 Kotarski), Bajera (61 Kabala), Musuła, Reginis, Wrzesiński, Łowicki

Wisła: Dolha - Baszczyński, Dudka, Cleber (60 Chiacu), Mijailović - Penksa, Varga, Paulista, Zieńczuk (46 Piotr Brożek) - Radovanović (46 Kryszałowicz), Paweł Brożek

Awans - Wisła.

Znicz Pruszków - Groclin Grodzisk Wlkp. 1:2 (0:0)

Awans: Groclin.

Bramki: 0:1 Tomasz Zahorski (48), 1:1 Paweł Tomczyk (52-karny), 1:2 Marcin Nowacki (90+2).

Sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Pance Kumbev, Piotr Piechniak, Piotr Świerczewski, Michał Goliński (Groclin). Widzów: 4000.

Stal Sanok - Legia Warszawa 2:1 (1:0)

Awans - Stal.

Bramki: 1:0 Piotr Badowicz (37), 1:1 Miroslav Radović (73), 2:1 Ireneusz Gryboś (77).

Żółte kartki: Daniel Niemczyk, Maciej Kuzicki (Stal), Guerrerio Roger (Legia). Widzów ok. 2500.

Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Rafał Okas, Marcin Gawłowicz (70' Dariusz Jęczkowski), Piotr Łuczka, Mariusz Sumara, Piotr Badowicz (68' Rafał Nikody), Maciej Kuzicki, Daniel Niemczyk, Marek Węgrzyn, Paweł Kosiba, Ireneusz Gryboś (80' Łukasz Tabisz)

Legia: Jan Mucha - Grzegorz Bronowicki, Herbert Dick, Mamadou Balde, Edson, Sebastian Szałachowski (46' Miroslav Radović), Łukasz Surma, Junior, Tomasz Kiełbowicz (46' Roger Guerreiro), Piotr Włodarczyk, Michal Gottwald (46' Elton Brandao)

Okocimski Brzesko - Wisła Płock 4:4 po dogrywce (3:3, 0:2), karne 1:3

Awans Wisły Płock

Bramki: 0:1 Tomasz Dosek (18), 0:2 Karol Gregorek (33), 0:3 Tomasz Dosek (55), 1:3 Marcin Imiołek (71), 2:3 Tomasz Kozieł (76), 3:3 Rafał Policht (83), 3:4 Karol Gregorek (92), 4:4 Dariusz Karwat (120+1).

Żółta kartka: Okocimski Brzesko: Robert Stanula; Wisła Płock: Żarko Blada. Sędzia Mariusz Podgórski Wrocław. Widzów 1800.

Okocimski: Palej - Stanula, Atanasković (46 Kozieł), Weinar, Bizoń - Ogar (62 Karwat), Metz, Jagła, Matras (70 Kostecki)- Policht, Imiołek.

Wisła Płock: Skrzypiec - Živković (46 Rachwał), Belada, Peković, Grižonič - Michálek (57 Grzeszczyk), Romuzga, Kazimierczak, Sedláček (68 Obajdin)- Došek, Gregorek.

Tur Turek - Kolporter Korona Kielce 1:3 (0:1)

Awans Kolporter.

Bramki: 0:1 Piotr Bagnicki (43), 1:1 Marcin Majewski (49), 1:2 Piotr Bagnicki (58), 1:3 Piotr Bagnicki (85).

Żółte kartki: Mariusz Gostyński, Łukasz Matusiak (Tur), Veselin Djokovic, Marcin Kaczmarek, Hermes, Cezary Wilk, Tomasz Brzyski (Kolporter). Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów: 3500.

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 2:1 (1:0).

Awans ŁKS.

Bramki: 1:0 Ensar Arifovic (15), 2:0 Ensar Arifovic (71), 2:1 Grzegorz Szymanek (90+3).

Żółte kartki: Robert Sierant, Grzegorz Kmiecik (ŁKS), Mariusz Pawelec, Dawid Sołdecki (Górnik). Sędziował Artur Szydłowski (Kraków). Widzów 2500.

Widzew Łódź - Cracovia 0:2 (0:1)

Awans - Cracovia.

Bramki: 0:1 Tomasz Moskała (45), 0:2 Piotr Bania (89).

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Bartłomiej Konieczny, Łukasz Broś, Jakub Rzeźniczak (Widzew), Marcin Zimoń (Cracovia). Widzów 2500.

Radomiak - Odra Wodzisław Śl. 1:0 (0:0)

Awans - Radomiak.

Bramka: 1:0 Maciej Terlecki (56)

Żółte kartki: Mikołaj Skórnicki, Adrian Sadowski (Radomiak), Marcin Dymkowski (Odra).

Górnik Polkowice - BOT GKS Bełchatów 5:4 w karnych, 2:2 (0:1)

Awans - Górnik.

Bramki: 0:1 Dawid Nowak (3), 1:1 Kamil Witkowski (63), 1:2 Tomasz Jarzębowski (66), 2:2 Kamil Witkowski (68).

Sędziował Krzysztof Słupik (Tarnów). Żółte kartki: Wojciech Górski (Górnik), Marcin Kowalczyk (BOT GKS). Widzów 3000.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)

Awans - Pogoń Szczecin.

Bramki: 0:1 Daniel (21), 0:2 Anderson (37).

Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa). Żółte Kartki: Mariusz Pawlak, Grzegorz Król (Lechia), Lilo(Pogoń). Widzów: 5500.

Mieszko Gniezno - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Awans - Górnik.

Bramka: Tomasz Łuczywek (81).

Sędziował Marcin Wróbel (Warszawa). Żółte kartki: Waldemar Przysiuda, Marcin Kaźmierczak, Przemysław Urbaniak (Mieszko), Jan Cios, Marcin Dudziński, Dawid Bartos (Górnik). Czerwona kartka: Dariusz Piechowiak (Mieszko, 27). Widzów 5000.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 1:2 (0:2)

Awans Lech.

Bramki: 0:1 Zbigniew Zakrzewski (42), 0:2 Zbigniew Zakrzewski (45), 1:2 Marcin Wasilewski (79-samobójcza)

Sędziował Tomasz Mikulski (Lublin). Czerwona kartka: Marcin Kikut (Lech, za drugą żółtą-85). Żółte kartki: Łukasz Gorszkow, Artur Łazar (Podbeskidzie), Arkadiusz Bąk (Lech). Widzów 2000.

Jeziorak Iława - Zagłębie Lubin 2:3 po dogr., 1:1 (0:0).

Awans Zagłębie.

Bramki: 1:0 Paweł Skamelski (46), 1:1 Dawid Banaczek (86), 1:2 Michał Chałbiński (93), 1:3 Łukasz Piszczek (110), 2:3 Anastasius (115).

Sędziowała Emilia Wnuk (Warszawa). Żółte kartki: Czarek Ruczyński, Tony Chukwuemeke, Jakub Drzystek, Daniel Jędrychowski (Jeziorak), Filipe Felix (Zagłębie). Widzów 4000.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:5 (1:5)

Awans Arka.

Bramki: 1:0 Wojciech Kędziora (3), 1:1 Grzegorz Niciński (10), 1:2 Grzegorz Niciński (23), 1:3 Janusz Dziedzic (36), 1:4 Janusz Dziedzic (37), 1:5 Olgierd Moskalewicz (40), 2:5 Łukasz Janczarek (65).

Sędziował Piotr Aleksandrowicz (Warszawa). Żółte kartki: Maciej Michniewicz, Jarosław Zadylak, Michał Filipowicz, Tomasz Podgórski (Piast), Bartosz Ława, Krzysztof Przytuła, Ireneusz Kościelniak (Arka). Widzów 1500.

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 6:0 (3:0)

Awans Ruch.

Bramki: 1:0 Przemysław Łudziński (21), 2:0 Przemysław Łudziński (26), 3:0 Grzegorz Misiura (29), 4:0 Grzegorz Misiura (52), 5:0 Michał Pulkowski (62), 6:0 Tomasz Sokołowski (79).

Sędziował Włodzimierz Bartos (Łódź). Żółte kartki: Grzegorz Misiura (Ruch), Radosław Bartoszewicz, Sebastian Olszar (Polonia). Widzów 1500.

Pary 1/8 finału - 24-25 października:
Stal Sanok - Arka Gdynia 
Wisła Kraków  - Ruch Chorzów
Cracovia - Zagłębie Lubin 
KKS Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Korona Kielce 
Łódzki KS - Radomiak Radom 
Górnik Polkowice - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje