Puchar Polski: Błękitni Stargard Szczeciński - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2-1

Piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy w ubiegłym sezonie byli rewelacją rozgrywek o Puchar Polski, znów sprawili niespodziankę. W pierwszej rundzie PP drugoligowiec pokonał beniaminka Ekstraklasy Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2-1 (2-1).

Błękitni w ubiegłym sezonie dotarli aż do półfinału Pucharu Polski. Po drodze wyeliminowali m.in. Gryf Wejherowo, GKS Tychy i Cracovię. W 1/2 finału klub ze Stargardu Szczecińskiego stoczył niesamowity bój z Lechem Poznań. Pierwszy mecz Błękitni wygrali sensacyjnie 3-1. W rewanżu w Poznaniu przegrali dopiero po dogrywce 1-5.

Czy Błękitni zawojują Puchar Polski również w tym sezonie? Wydaje się, że tak, a przekonała się o tym już w pierwszej rundzie Termalica. Mecz rozpoczął się po myśli beniaminka Ekstraklasy. W 18. minucie do siatki Błękitnych trafił Adrian Chomiuk.

Goście cieszyli się z prowadzenia zaledwie pięć minut. Do wyrównania doprowadził Radosław Wiśniewski. Błękitni poszli za ciosem i w 35. minucie strzelili drugiego gola, którego autorem był Wojciech Fadecki.

W 1/16 finału rywalem Błękitnych będzie drugi beniaminek Ekstraklasy Zagłębie Lubin.

Błękitni Stargard Szczeciński - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2-1 (2-1)

Bramki: 0-1 Chomiuk (18.), 1-1 Wiśniewski (23.), 2-1 Fadecki (35.)