Reklama

Reklama

Puchar Narodów Afryki. Znamy pary ćwierćfinałowe

W Gabonie zakończyły się dzisiaj mecze grupowe XXXI Pucharu Narodów Afryki. Do rozstrzygnięcia była kwestia tego, kto awansuje z grupy D, gdzie już wcześniej grę w 1/4 zapewniła sobie Ghana. Ostatecznie ósmym ćwierćfinalistą został Egipt. Kolejne mecze w weekend.

Puchar Narodów Afryki - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

W ostatnich meczach grupowych Ghana grała z Egiptem o pierwsze miejsce, a Mali, wciąż mające szanse na awans, z Ugandą. "Orły z Bamako" musiały jednak liczyć na pomoc Ghany, na ich wygraną z "Faraonami". Nic takiego nie nastąpiło.

Przeciwnie, Egipcjanie szybko, bo już w 11 minucie, po kapitalnym trafieniu Mohameda Salaha z Romy objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. "Czarne Gwiazdy" nie tylko straciły pierwsze miejsce, ale też rozgrywającego dzisiaj setny mecz w reprezentacji Asamoaha Gyana. Świetny napastnik reprezentacji Ghany, z powodu kontuzji pachwiny pod koniec pierwszej połowy, musiał opuścić boisko. Nie wiadomo czy Gyan wystąpi teraz w niedzielnym spotkaniu.

Reklama

W drugim spotkaniu grupy D Mali zremisowało z Ugandą 1-1. Ostatecznie grupę D, z 7 punktami na koncie wygrał Egipt, przed Ghaną (6 pkt.), Mali (2 pkt.) i Ugandą (1 pkt.). Spotkania 1/4 Pucharu Narodów zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. W pierwszym ćwierćfinale, prowadzona przez Henryka Kasperczaka reprezentacja Tunezji, zmierzy się z Burkina Faso.

Puchar Narodów Afryki - pary ćwierćfinałowe:

sobota:

Burkina Faso - Tunezja (godz.17)

Senegal - Kamerun (godz.20)

niedziela:

DR Konga - Ghana (godz. 17)

Egipt - Maroko (godz. 20)

Autor: Michał Zichlarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama