Puchar Narodów Afryki. Wygrane Maroko, Senegalu i Algierii

Piłkarze Maroko, Senegalu i Algierii odnieśli zwycięstwa w trzecim dniu rozgrywanego w Egipcie Pucharu Narodów Afryki. Tym samym Algieria i Senegal prowadzą w grupie C po pierwszej kolejce.

Reprezentacja Senegalu bez swojej największej gwiazdy Sadio Mane pokonała w grupie C 2-0 Tanzanię, która w turnieju występuje po raz pierwszy od 1980 roku. Senegalczy objęli prowadzenie w 28. minucie, kiedy do bramki trafił Keita Balde. W 65. minucie wynik spotkania ustalił Krepin Diatta. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale zabrakło dokładności.

W drugim niedzielnym meczu w grupie C Algieria pokonała Kenię 2-0.

Z kolei w grupie D Maroko wygrało z Namibią 1-0, a samobójczą bramkę strzelił w końcówce meczu Itamunua Keimuine.

W Pucharze Narodów Afryki po raz pierwszy startują 24 zespoły podzielone na sześć grup po cztery. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery z trzecich lokat. Faza grupowa zakończy się 2 lipca, a finał zaplanowano na 19 lipca w Kairze.