Reklama

Reklama

Puchar Narodów Afryki: Sensacja stała się faktem, Algieria za burtą

Reprezentacja Algierii przegrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1-3 (0-2) i odpadła z rywalizacji w Pucharze Narodów Afryki już po fazie grupowej. Ekipa z północy kontynentu była głównym faworytem całego czempionatu.

Do turnieju "Lisy Pustyni" przystępowały mogąc się pochwalić fenomenalną serią spotkań bez porażki, trwającą od października 2019 roku. Już pierwszy mecz turnieju, przeciwko Sierra Leone zakończył się zaskakującym, bezbramkowym remisem. W spotkaniu numer dwa ulegli Gwinei Równikowej 0-1 i z WKS grali o życie.

Puchar Narodów Afryki. Algieria za burtą

Już do przerwy jasnym było jednak, że pozostanie w Pucharze Narodów Afryki dla kraju z Maghrebu będzie graniczyć z cudem. Algieria przegrywała bowiem po golach Kessiego i Sangare 0-2. Po zmianie stron dobił ją Pepe. Jedyną bramkę dla faworytów turnieju strzelił Bendebka.

Algieria była obrońcą tytułu. W finale w 2019 roku pokonała Senegal 1-0. 

W grupie C awans wywalczyły Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Gwinea Równikowa. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy