Puchar Narodów Afryki: Senegal - Tunezja 1-0 po dogrywce

Senegal pokonał Tunezję 1-0 po dogrywce w pierwszym półfinale piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Drugi finalista zostanie wyłoniony w wieczornym meczu Algieria - Nigeria.

D. Bronn 100' (samob.)

Bramki powinny paść w regulaminowym czasie gry, ale w 75. minucie Ferjani Sassi nie wykorzystał rzutu karnego dla Tunezji, a sześć minut później powtórzył to po przeciwnej stronie boiska Henri Saivet. Oba strzały obronili bramkarze.

Decydująca o awansie bramka padła w pierwszej połowie dogrywki i była przypadkowa. Po dośrodkowaniu tunezyjski bramkarz niefortunnie piąstkował piłkę, a ta odbiła się od głowy Dylana Bronna, który tym samym zaliczył samobójczego gola. Senegal awansował do półfinału PNF po raz pierwszy od 17 lat i w piątek będzie miał okazję zdobyć trofeum po raz pierwszy w historii.

W drugim niedzielnym meczu półfinałowym zmierzą się Nigeria z Algierią (wyeliminowała w czwartek po rzutach karnych Wybrzeże Kości Słoniowej).

Turniej w Egipcie zakończy się 19 lipca.

Mouez Hassen
110′ Lamine Gassama
Ayman Ben Mohamed82′
73′ Kalidou Koulibaly
Dylan Bronn 100′ (samob.)
Youssouf Sabaly
Mohamed Dräger
68′ Krépin Diatta
Oussama Haddadi
Idrissa Gana Gueye
Yassine Meriah
Cheikhou Kouyaté
Ferjani Sassi 75′ (k.) 105′
81′ Papa Alioune N'Diaye
Ellyes Skhiri
80′ (k.) Henri Saivet
Wahbi Khazri64′
Sadio Mané
Taha Yassine Khenissi117′
64′ M'Baye Babacar Niang