Reklama

Reklama

Puchar Narodów Afryki. Kasperczak jedzie z kadrą Tunezji do Hiszpanii

Piłkarze Tunezji będą się przygotowywać do styczniowego Pucharu Narodów Afryki na zgrupowaniu w Hiszpanii, na które wyjadą 26 grudnia - poinformował selekcjoner "Orłów Kartaginy" Henryk Kasperczak.

Przed wyjazdem do Gabonu na najważniejszy turniej na Czarnym Lądzie Tunezyjczycy rozegrają towarzyskie mecze z reprezentacją Katalonii 28 grudnia w Gironie oraz z drużyną Kraju Basków 30 grudnia w Bilbao. 8 stycznia w ostatnim sprawdzianie zmierzą się z Egiptem w Kairze.

W PNA, który rozpocznie się 14 stycznia, podopieczni Kasperczaka zagrają w grupie B z Senegalem, Algierią i Zimbabwe. Dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów.

- To bardzo trudna grupa, ale mamy swoje szanse. W piłce nożnej nie trzeba patrzeć zbyt daleko, a nasz pierwszy cel jest jasny: ćwierćfinał - oświadczył Kasperczak na konferencji prasowej w Tunisie.

Reklama

70-letni Kasperczak, w przeszłości jeden z najsłynniejszych polskich piłkarzy, prowadzi reprezentację Tunezji od 2015 roku. Wcześniej opiekował się nią w latach 1994-98. Był także selekcjonerem czterech innych afrykańskich drużyn narodowych: Wybrzeża Kości Słoniowej (1993-94), Maroka (2000), dwukrotnie Mali (2001-02, 2013-15) oraz Senegalu (2006-08). 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL