Reklama

Reklama

Puchar Narodów Afryki. Edycja w 2021 roku przeniesiona na zimę

Termin turnieju Pucharu Narodów Afryki w 2021 roku, który odbędzie się w Kamerunie, została przeniesiona z lata na zimę - poinformowała Kameruńska Federacja Piłkarska (Fecafoot). Zmiany dokonano na wniosek gospodarza turnieju.

Rywalizacja ma się toczyć w dniach 9 stycznia - 6 lutego. Jak podano w komunikacie Fecafoot, termin zmodyfikowano w oparciu o względy pogodowe.

Od 1996 do 2017 roku rozgrywki o mistrzostwo tego kontynentu odbywały się co dwa lata (z wyjątkiem 2012 i 2013 roku, kiedy rywalizowano rok po roku), zawsze w styczniu lub lutym. Wcześniej bywało różnie, ale impreza nigdy nie kończyła się później niż wiosną. Ubiegłoroczna edycja była pierwszą po przeniesieniu na lato i tak miało już zostać na stałe. 

Nowy termin był korzystniejszy z punktu widzenia europejskich klubów, które mają w swoich kadrach afrykańskich piłkarzy. Przy wariancie zimowym nie dość, że musiały radzić sobie bez nich przez kilka tygodni, to często po powrocie byli oni zmęczeni lub kontuzjowani.

Reklama

Pierwotnie Kamerun miał być gospodarzem poprzedniej edycji PNA, ale powodu opóźnień w przygotowaniach, a także niestabilnej sytuacji politycznej w niektórych regionach, rolę tę przejął wówczas Egipt. Za rok tytułu bronić będzie Algieria. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL