Reklama

Reklama

Puchar Narodów Afryki - drużyna Henryka Kasperczaka poznała rywali

Prowadzona przez Henryka Kasperczaka piłkarska reprezentacja Mali w najbliższym Pucharze Narodów Afryki zmierzy się w grupie D z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Kamerunem i Gwineą. Turniej ma się odbyć w dniach 17 stycznia - 8 lutego w Gwinei Równikowej.

Losowanie odbyło się w stolicy państwa-gospodarza, Malabo. Oprócz tego miasta, spotkania rozgrywane będą również w Bata, Mongomo i Ebebiyin. Do ćwierćfinałów awansują po dwie drużyny z każdej grupy.

Kasperczak pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Mali od 1 stycznia, a jego kontrakt obowiązuje 15 miesięcy. Drużynę z tego kraju prowadził również w latach 2001-02. Wówczas jego podopieczni zajęli czwarte miejsce w Pucharze Narodów Afryki (2002). Pierwszym celem 68-letniego trenera po ponownym objęciu posady był właśnie awans do przyszłorocznej edycji kontynentalnych zmagań. W turnieju tym uczestniczył także jako szkoleniowiec ekipy z Tunezji w 1996 roku i wtedy zajął z nią drugie miejsce.

Reklama

Gwinea Równikowa w roli gospodarza przyszłorocznego PNA zastąpiła Maroko. Ten ostatni kraj, zanim się wycofał, chciał przełożenia imprezy na inny termin. Powodem były obawy, że wirus eboli mógłby zostać przywieziony przez kibiców z Afryki Zachodniej, co zapewne negatywnie odbiłoby się w przyszłości na przemyśle turystycznym.

Tytułu nie obroni Nigeria, która nie awansowała do finałowego turnieju.

Podział na grupy Pucharu Narodów Afryki 2015:

grupa A: Gwinea Równikowa, Burkina Faso, Kongo, Gabon

grupa B: Zambia, Republika Zielonego Przylądka, Demokratyczna Republika Konga, Tunezja

grupa C: Ghana, Algieria, Senegal, Republika Południowej Afryki

grupa D: Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun, Gwinea, Mali


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje