Reklama

Reklama

Puchar Narodów Afryki: Adbou Traore i Modibo Maiga w kadrze Mali

Adbou Traore z Girondis Bordeaux i Modibo Maiga z FC Metz znaleźli się w kadrze reprezentacji Mali powołanej przez selekcjonera Henryka Kasperczaka na piłkarski Puchar Narodów Afryki. Turniej ma się odbyć w dniach 17 stycznia - 8 lutego w Gwinei Równikowej.

Obaj są doświadczonymi zawodnikami, ale mają za sobą przerwę w występach w barwach narodowych. Liderem zespołu wciąż jest natomiast Seydou Keita z AS Roma.

W 23-osobowej kadrze powołanej przez polskiego szkoleniowca jedynym piłkarzem grającym na co dzień w rodzimej lidze jest bramkarz klubu CS Dougouwolofila - Ntji Michel Samake.

Reprezentacja Mali w najbliższym Pucharze Narodów Afryki zmierzy się w grupie D z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Kamerunem i Gwineą.

Kasperczak pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Mali od 1 stycznia, a jego kontrakt obowiązuje 15 miesięcy. Drużynę z tego kraju prowadził również w latach 2001-02. Wówczas jego podopieczni zajęli czwarte miejsce w Pucharze Narodów Afryki (2002). Pierwszym celem 68-letniego trenera po ponownym objęciu posady był właśnie awans do przyszłorocznej edycji kontynentalnych zmagań. W turnieju tym uczestniczył także jako szkoleniowiec ekipy z Tunezji w 1996 roku i wtedy zajął z nią drugie miejsce.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje