Reklama

Reklama

Puchar Konfederacji: Rosjanie oszczędzają murawę w Sankt Petersburgu

Zaplanowany na 17 maja mecz ligowy Zenita Sankt Petersburg z FK Krasnodar zostanie rozegrany na starym stadionie Pietrowskim, aby oszczędzić murawę na nowym Kriestowskim przed piłkarskim Pucharem Konfederacji - poinformowali organizatorzy.

Decyzję podjęto po inspekcji komisji FIFA.

Na nowym obiekcie, uroczyście otwartym 22 kwietnia, rozegrano dotychczas tylko dwa mecze, ale murawa pozostawiała wiele do życzenia.

Stadion Kriestowskij, zwany również Zenit Areną, może pomieścić 69 tys. widzów. Jego budowa rozpoczęła się w 2007 roku i przebiegała z dużymi problemami, włącznie z wycofaniem się głównego inwestora.

Puchar Konfederacji, będący próbą generalną przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, rozpocznie się 17 czerwca. Weźmie w nim udział osiem drużyn: gospodarze, mistrzowie świata (Niemcy) oraz mistrzowie poszczególnych konfederacji. Do grupy A trafiły Rosja, Portugalia, Meksyk i Nowa Zelandia, a w grupie B zagrają Niemcy, Chile, Australia i Kamerun.

Reklama

Mecze zostaną rozegrane w Kazaniu, Moskwie, Soczi i Sankt Petersburgu. Właśnie na Kriestowskim 2 lipca ma się odbyć finał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL