Reklama

Reklama

Puchar Konfederacji FIFA - Urugwajczycy martwią się o formę Suareza

Sztab piłkarskiej reprezentacji Urugwaju wyraził zaniepokojenie formą Luisa Suareza na rozpoczynający się w czerwcu Puchar Konfederacji. Napastnik Liverpoolu dostał 10 meczów kary za ugryzienie rywala w meczu ekstraklasy angielskiej.

Znany z kontrowersyjnych zachowań piłkarz nie weźmie już udziału w żadnym meczu o stawkę przed rozpoczęciem tegorocznego turnieju w Brazylii. Wprawdzie reprezentację Urugwaju czeka jeszcze 11 czerwca mecz eliminacji mistrzostw świata z Wenezuelą, ale w tym spotkaniu Suarez będzie pauzował za kartki.

"Fakt, że nie zagra przez tak długi czas, jest niekorzystny dla niego i dla nas. Do Pucharu pozostało niewiele więcej niż miesiąc, a w tym czasie może stracić kondycję" - powiedział odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Urugwajczyków Jose Herrera, cytowany przez krajową prasę.

Reklama

Przeciwko Suarezowi trwa też dochodzenie FIFA w sprawie wydarzenia ze spotkania z Chile. Wówczas piłkarz miał uderzyć rywala Gonzalo Jarę, co umknęło sędziemu prowadzącemu ten mecz.

Puchar Konfederacji to rozgrywany co cztery lata turniej z udziałem mistrzów poszczególnych kontynentów, mistrza świata oraz gospodarza. Odbywa się rok przed mundialem w tym samym kraju.

16 czerwca, drugiego dnia turnieju, aktualny mistrz Ameryki Południowej zmierzy się z mistrzem Europy i świata - Hiszpanią.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL