Reklama

Reklama

Puchar Konfederacji FIFA. Infantino: Organizacja bez zarzutu

Prezydent FIFA, Gianni Infantino pozytywnie ocenił organizację Pucharu Konfederacji FIFA, który odbywa się w Rosji. - Wszystko przebiega bez problemu - stwierdził Szwajcar. W przyszłym roku rozegrane będą tam mistrzostwa świata.

Puchar Konfederacji - sprawdź terminarz oraz wyniki!

Na niedzielę na godzinę 14. zaplanowany jest w Moskwie mecz o trzecie miejsce Pucharu Konfederacji pomiędzy Portugalią a Meksykiem. Sześć godzin później w Sankt Petersburgu rozpocznie się finał Niemcy-Chile. Spotkania odbywały się także w Soczi i w Kazaniu.

- Tyle słyszało się o przemocy, chuliganach i rasistach - nie było takich problemów. Wszystko przebiega bez przeszkód. Jeśli tak ma wyglądać "problematyczny turniej", to życzyłbym sobie wielu takich "problematycznych turniejów". To był ogromny sukces - powiedział Infantino na konferencji prasowej w Sankt Petersburgu.

Reklama

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane między 14 czerwca a 15 lipca 2018 roku. Wówczas będzie już 11 miast-gospodarzy.

- Wiele zależy od tego, jak obiektywne będą wasze sprawozdania - zwrócił się do dziennikarzy wicepremier i szef rosyjskiej federacji piłkarskiej Witalij Mutko.

- Rosja zawsze była bliskim partnerem FIFA, nie chcemy zawieść szanowanej organizacji - podkreślił były minister sportu.

Podczas Pucharu Konfederacji pojawiły się doniesienia, jakoby cała 23-osobowa kadra Rosji na MŚ w 2014 roku była na dopingu. Taką informację podał brytyjski dziennik "Mail on Sunday". Z kolei niemiecka telewizja ARD powiadomiła o procederze dopingowym w rosyjskim futbolu, odrębnym od afery, która doprowadziła do wykluczenia wielu sportowców "Sbornej" z ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Jeśli odtańczę wam tutaj tradycyjny rosyjski taniec, przestaniecie w końcu mnie o to pytać? - powiedział dziennikarzom Mutko.

Jak dowiedziała się agencja dpa, niedzielnego finału z trybun nie obejrzy Władimir Putin. Prezydent kraju pojawił się na meczu otwarcia, w którym gospodarze pokonali Nową Zelandię 2-0.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Konfederacji FIFA | Gianni Infantino

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje