Reklama

Reklama

Puchar Azji. Piłkarze Iranu, Chin i Wietnamu awansowali do ćwierćfinału

Piłkarze reprezentacji Iranu, Chin oraz Wietnamu wywalczyli w niedzielę awans do ćwierćfinału turnieju o Puchar Azji, który odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pozostałe mecze 1/8 finału odbędą się w poniedziałek i wtorek.

Najmniej problemów z awansem do kolejnej fazy miał Iran, który pokonał Oman 2-0, ustalając wynik już w pierwszej połowie.

Chiny, prowadzone przez słynnego włoskiego selekcjonera Marcello Lippiego, wygrały z Tajlandią 2-1, choć do przerwy przegrywały 0-1.

- Nie graliśmy zbyt dobrze w pierwszej połowie, ponieważ popełniliśmy błędy, ale jestem bardzo zadowolony z reakcji moich piłkarzy w drugiej części. Potrafiliśmy stworzyć wiele okazji i mogliśmy zdobyć więcej bramek - przyznał Lippi.

Najbardziej zacięta była rywalizacja Wietnamu z Jordanią. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a w rzutach karnych lepsi okazali się Wietnamczycy, wygrywając 4-2.

Reklama

Pozostałe pięć meczów 1/8 finału odbędzie się w kolejnych dwóch dniach.

Najciekawiej zapowiada się poniedziałkowy mecz Japonii z Arabią Saudyjską, czyli dwóch uczestników mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Turniej rozpoczęły 24 drużyny. Do 1/8 finału awansowały po dwie najlepsze z sześciu grup oraz cztery z najkorzystniejszym bilansem z trzecich lokat. Mistrzostwa potrwają do 1 lutego. Mecze rozgrywane są w Abu Zabi, Dubaju, Al-Ajn i Szardży.

Cztery lata temu w finale Australia, będąca wówczas gospodarzem, pokonała po dogrywce Koreę Południową 2-1.

Wyniki i program 1/8 finału:

niedziela, 20 stycznia

Wietnam - Jordania  1-1 (0-1); karne 4-2

Chiny - Tajlandia   2-1 (0-1)

Iran - Oman         2-0 (2-0)

poniedziałek, 21 stycznia

Japonia - Arabia Saudyjska         (godz. 12.00)

Australia - Uzbekistan                   (15.00)

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Kirgistan (18.00)

wtorek, 22 stycznia

Korea Południowa - Bahrajn (14.00)

Katar - Irak               (17.00)

Reklama

Reklama

Reklama