Puchar Azji: Korea Południowa i Katar uzupełniły grono ćwierćfinalistów

Piłkarze Korei Południowej pokonali po dogrywce Bahrajn 2-1 w 1/8 finału turnieju o Puchar Azji, który odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnim ćwierćfinalistą został we wtorek Katar po wygranej z Irakiem 1-0.

Koreańczycy byli zdecydowanymi faworytami, a prowadzenie tuż przed przerwą dał im występujący w Hamburgerze SV Hwang Hee-chan. Niespodziewanie jednak w 77. minucie Bahrajn wyrównał za sprawą Mohammeda Marzooqa. W dogrywce zwycięstwo Korei dał Kim Jin-su.

Katarczykom natomiast awans w 62. minucie zapewnił Bassam Al-Rawi. W ćwierćfinale ich rywalami będą Koreańczycy.

W pozostałych parach Wietnam zagra z Japonią, Chiny z Iranem, a Zjednoczone Emiraty Arabskie z Australią.

Mistrzostwa potrwają do 1 lutego. Mecze rozgrywane są w Abu Zabi, Dubaju, Al-Ajn i Szardży. Tytułu broni Australia, która cztery lata temu w finale pokonała po dogrywce Koreę Południową 2:1.