Reklama

Reklama

Przychody z piłki w Europie to 17 miliardów euro

Europejski rynek piłki nożnej to potentat. Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że w sezonie 2010/11 wartość tego rynku wzrosła o 4 procent, osiągając przychody na poziomie blisko 17 miliardów euro.

Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, wszystkie europejskie ligi z "wielkiej piątki" - Bundesliga, La Liga, Ligue 1, Premier League i Serie A odnotowały sumaryczny wzrost przychodów o 181 mln euro, do poziomu 8,6 mld euro.

Autorzy raportu zaznaczają, że wzrost przychodów rynku futbolowego jest niższy niż w poprzedniej dekadzie, ale wyniki są nadal bardzo dobre, szczególnie w obecnej sytuacji ekonomicznej.

Z raportu wynika poza tym, że w sezonie 2010/2011 wynagrodzenia w ligach "wielkiej piątki" wzrosły o ponad 100 mln euro i przekroczyły 5,6 mld euro. Poziom wzrostów wynagrodzeń w poszczególnych ligach znacząco się różnił. Podobnie jak w przypadku przychodów w sezonie 2010/2011 najszybciej rosły wynagrodzenia w klubach angielskiej Premier League.

Reklama

Przychody z tytułu praw do transmisji w ligach "wielkiej piątki" wzrosły o 3% i przekroczyły 4,1 mld euro.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy