Reklama

Reklama

Przewodniczący NKO: Możliwy układ

Pomiędzy PZPN a zdyskwalifikowanymi w tzw. aferze barażowej zawodnikami Świtu może zostać zawarte porozumienie, poinformował w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" przewodniczący NKO Eugeniusz Stanek.

- Zarysowała się taka możliwość. Ujawnienie przez nich całej prawdy o przekupstwie może mieć wpływ na wymiar kary - powiedział dziennikowi Stanek. - Szczegóły takiego układu nie zostały dziś ustalone. Jesteśmy w stałym kontakcie z obrońcą zawodników Świtu, mecenasem Dowgwiłłowiczem. Wiem, że mają opory przed wyznaniem prawdy, ponieważ kogoś się boją.

Przewodniczący NKO dodał, że w razie zawarcia przez piłkarzy takiego układu, ich dyskwalifikacje mogą ulec skróceniu, nawet do pół roku.

Stanek zaprzeczył jakoby jego wtorkowa wizyta w szpitalu u żony była wybiegiem, który pozwolił na odłożenie decyzji w tej ważnej sprawie. - Żona jest od wczoraj w szpitalu i dostałem telefon, że muszę się tam stawić - wyjaśnił przewodniczący. - Wróciłem do PZPN najszybciej, jak mogłem. Nie wchodziłem już na górę, bo przy wejściu spotkałem pozostałych członków NKO. Poszliśmy porozmawiać do kawiarni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje