Reklama

Reklama

Przełom w chrzanowskiej A-klasie. Koniec bojkotu MKS-u Libiąż

Kluby piłkarskie w chrzanowskiej A-klasie w Małopolsce zakończyły bojkot rozgrywek piłkarskich - informuje rmf24.pl. 14 klubów walkowerem oddawało każdy mecz, który miał być rozegrany z MKS-em Libiąż.

Problem powstał po ubiegłorocznym rozwiązaniu Górnika Libiąż. Po upadku klubu, na jego miejscu powstał nowy - MKS Libiąż.

Reklama

Nowy zespół wystąpił z wnioskiem do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o rozpoczęcie rozgrywek w A-klasie, a nie w B, czyli o szczebel wyżej niż mówią przepisy. Związek na pomysł klubu z Libiąża przystał. 14 pozostałych klubów z podokręgu chrzanowskiego nie zgodziło się z decyzją MZPN-u i postanowiło walkowerem oddawać każdy mecz, który miał być rozgrywany z Libiążem.

- To nie jest fair, że zespół którego nie ma, powstaje nagle i zaczyna grać o jeden szczebel wyżej niż powinien - mówi prezes klubu z Woli Filipowskiej.

Małopolski Związek Piłki Nożnej podkreśla - mimo że nie jest to standardem, w prawie istnieje możliwość automatycznego awansowania drużyny. - Zarząd naszego związku podjął tę uchwałę na wniosek rady trenerów, która oceniała, że zespół MKS Libiąż posiada infrastrukturę na poziomie trzecioligowym, a skład personalny i finansowe wsparcie na tyle wysokie, by rozpocząć rozgrywki zaraz od A-klasy - informuje Jerzy Nagawiecki z MZPN.

Patowa sytuacja rozwiązała się po kilku turach negocjacji. Wszystkie kluby zgodziły się na grę MKS-u Libiąż w klasie A podokręgu chrzanowskiego pod warunkiem, że w tegorocznym sezonie awansują dwie drużyny, a nie jedna, a wszystkie walkowery zostaną anulowane.

Kluby wydały pismo, które zamieszczono na stronie podokręgu Chrzanów:

"Mając na uwadze chęć rywalizacji sportowej, przeciwdziałając eskalacji konfliktu, oraz poprawę wizerunku chrzanowskiej piłki - Kluby A-Klasy postanowiły zakończyć protest. Władze MZPN zaproponowały, aby w obecnym sezonie dwa kluby awansowały do ligi okręgowej, oraz pokryją koszty meczów z MKS Libiąż, walkowery będą anulowane, terminy meczów do ustalenia.

Podkreślamy, że uzyskane porozumienie zostało osiągnięte tylko dzięki determinacji Klubów A-klasy i MZPN Kraków przy udziale PPN Chrzanów. Jednocześnie informujemy, że MKS Libiąż nie wykazał żadnej chęci porozumienia. Mimo wcześniejszych nieporozumień mamy nadzieje, że dalsze rozgrywki odbędą się w duchu Fair Play."

Czytaj też na rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat: Libiąż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje