Reklama

Reklama

Projekt FC Kopenhaga na bezpieczną piłkarską widownię dla kilku tysięcy kibiców

Rząd Danii rozważa wydanie już od poniedziałku pozwolenia na obecność 500 kibiców na trybunach piłkarskiej Superligi. Tymczasem FC Kopenhaga wystąpił z kontrpropozycją podzielenia stadionów na sektory o pojemności 500 osób każdy, co znacznie powiększy liczbę widzów.

Stadion narodowy Parken, na którym FC Kopenhaga rozgrywa swoje mecze ma pojemność 40 tysięcy widzów i jest tak nowocześnie zaprojektowany że - zdaniem klubu - trybuny są na tyle duże, że można bezpiecznie wpuścić kilka tysięcy kibiców.

"Mamy 30 osobnych wejść na trybuny i chcemy  podzielić je na 21 sektorów z własnymi toaletami i kioskami gastronomicznymi, w których kibice będą mogli siedzieć w zalecanej odległości od siebie. Do każdego sektora widzowie byliby wpuszczani i wypuszczani według wcześniej ustalonego planu czasowego" - wyjaśnił prezes klubu Lars Bo Jeppesen na antenie kanału telewizji TV2.

Reklama

Wyjaśnił, że rządowe pozwolenie na 500 osób nie ma sensu, ponieważ koszty związane z obsługą sprawią, że dla większości klubów Superligi będzie to "nieopłacalny żart".

Zbigniew Kuczyński 

kucz/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama