Primera Division: Porażka Barcelony z Bilbao

FC Barcelona przegrała na Camp Nou z Athletic Bilbao 1:2 w pierwszym meczu rozegranym w sobotę 14. kolejki Primera Division. Już w 10. minucie Urzaiz strzelił bramkę dla gości. Liderem pozostało Deportivo La Coruna mimo wyjazdowej porażki 1:4 z Realem Mallorca.

Wyrównał w 59. minucie Rivaldo, ale dziewięć minut przed końcem meczu Ezquerro strzelił bramkę dającą gościom trzy punkty.

Do góry tabeli pnie się Real Madryt. "Królewscy" pokonali na wyjeździe Rayo Vallecano 3:0. Pierwszą bramkę już w 2. minucie zdobył Raul, a później dwa celne trafienia dołożył Morientes.

Niespodziewanie swoje spotkanie przegrała Valencia, która uległa Realowi Sociedad 0:2, a dwie bramki dla gospodarzy strzelił Jankauskas.