Primera Division: Mallorca poległa w Bilbao

Athletic Bilbao rozgromił na San Mames RCD Mallorca 4:0 w najciekawszym niedzielnym meczu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Po dwie bramki dla baskijskiej drużyny zdobyli Ismael Urzaiz oraz Joseba Etxeberria.

Bramka Carlosa Marcheny dała z kolei skromne zwycięstwo Valencii na Mestalla z Malagą 1:0.

Niespodziewanej porażki w Pampelunie doznało Atletico Madryt. Zwycięskiego gola dla Osasuny zdobył w 36. minucie Pablo Garcia.

Gol z rzutu karnego w ostatniej municie meczu wypożyczonego z Barcelony Juana Riquelme dał Villareal cenną wyjazdową wygraną nad Espanyolem 2:1. Katalończycy późnym wieczorem grają w Abacete.

W spotkaniu dwóch beniaminków zdecydowanie lepszy okazał się Real Saragossa, który pokonał rywali z Murci 3:0. Gole jeszcze przed przerwą zdobyli kolejno Savio, Villa i Galletti.