Primera Division: Faworyci gubią punkty

Zespół Deportivo La Coruna, prowadzący w tabeli hiszpańskiej Primera Division, doznał w meczu 9. kolejki sensacyjnej porażki na własnym stadionie z RCD Mallorca 0:2. Na Riazor gole dla zespołu z Balearów strzelali Samuel Eto'o oraz Arnold Bruggink.

Wpadki galicyjskiej drużyny nie wykorzystała Valencia. Na Mestalla podopieczni Rafaela Beniteza zremisowali z Celtą Vigo 2:2, tracąc w ten sposób szansę powrotu na fotel lidera.

Z środowych wyników najbardziej mogą być zadowoleni fani Realu Madryt. "Królewscy", po wtorkowym bezbramkowym remisie w Saragossie, tracą do Deportivo tylko jeden punkt.

W La Corunii wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw po podaniu Enrique Romaro do siatki gospodarzy trafił Kamruńczyk Samuel Eto'o. Siedem minut przed końcem spotkania gospodarzy pogrążył wprowadzony w końcówce Holender Arnold Bruggink, którego Majorka pozyskała przed sezonem z PSV Eindhoven.

Deportivo zanotowało w ten sposób drugą w tym sezonie porażkę. Była ona jednak bez konsekwencji dla układu w tabeli, bowiem swojej szansy nie wykorzystała Valencia. Podopieczni Rafaela Beniteza po zaciętym boju zremisowali z Celtą Vigo 2:2.

Na Mestalla prowadzenie dla gospodarzy w 42. minucie uzyskał Argentyńczyk Pablo Aimar, który otrzymał dokładne podanie od Carboniego. Po przerwie do głosu doszli goście z Vigo. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się rodak Aimara, środkowy obrońca Celty Eduardo Berizzo. Osiem minut później Jesuli wykorzystał błąd defensywy Valencii i goście objęli prowadzenie. Ich radość trwała niespełna trzy minuty, a remis dla gospodarzy uratował Urugwajczyk Canobbio.

Do czołowej trójki zbliżyła się Osasuna. Podopieczni Meksykanina Javiera Aguirre pokonali w Pampelunie Betis 2:0. Dla drużyny z Andaluzji była to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie. Na El Sadar gole dla gospodarzy strzelali w drugiej połowie Marokańczyk Moha oraz pomocnik Inaki Munoz.

Stracony na początku sezonu dystans odrabia również Barcelona. Podopieczni Franka Rijkaarda pokonali na Nou Camp Real Murcia 3:0. Do siatki beniaminka trafiali kolejno Saviola, Xavi oraz Ronaldinho. Po tym zwycięstwie Katalończycy awansowali na piąte miejsce w tabeli.