Prezydent podpisał ustawę o Euro 2012!

Prezydent Lech Kaczyński podpisał dzisiaj ustawę o EURO 2012, która ma przyspieszyć inwestycje związane z przygotowaniem mistrzostw Europy w Polsce. - To wielki dzień dla mojego resortu i dla wszystkich polskich kibiców - podkreślała minister sportu Elżbieta Jakubiak.

- Całe życie marzyłam żeby dostać instrument w postaci takiej ustawy - dodała Jakubiak. - Mam nadzieję, ze ta ustawa będzie początkiem prac . Na mocy tej ustawy powołamy spółki, które będą przygotowywały inwestycje związane z Euro na rzecz samorządów lokalnych.

Reklama

Jakubiak zapewniła, że teraz powstaną w Polsce cztery wielkie stadiony. - Mam nadzieję , że Kraków i Chorzów również będą miały szansę przystąpić do umowy z UEFA. Dzisiaj nie jest to przesądzone, ale jest to szansa - dodała minister sportu.

- Cała Polska będzie żyła grą naszych piłkarzy. Pamiętajmy, że Polska dwa razy była trzecia na świecie - mówił prezydent Lech Kaczyński. - W 2012 roku z pewnością zagramy na mistrzostwach Europy, choć mam nadzieję, że stanie się to już w przyszłym roku.

Dowiedz się więcej na temat: minister | minister sportu | Lech Kaczyński | prezydent | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje