Reklama

Reklama

Prezydent FIFA Gianni Infantino: „Osobiście pójdę po Buffona”

Jak tylko Gigi Buffon skończy karierę, zaproponuję mu, aby zaczął pracować w FIFA – zapowiada Gianni Infantino, szef światowej federacji piłkarskiej w wywiadzie dla włoskiej „La Gazzetta dello Sport”.

"Chciałbym podać Buffonowi Puchar Świata" podczas najbliższego mundialu - powiedział Infantino, ale ponieważ będzie to niemożliwe, bo Włosi nie zakwalifikowali się na turniej w Rosji, prezydent FIFA ma już w głowie inne plany. Gdy legendarny włoski bramkarz powiesi definitywnie rękawice na kołku, Infantino złoży mu intratną propozycję. "Osobiście pójdę go poprosić, żeby przeszedł do FIFA" - mówi prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, który wprawdzie urodził się w Szwajcarii, ale jego rodzice są Włochami.

Infantino podkreślił również, że ostateczną decyzję w sprawie systemu VAR na mundialu w Rosji podejmie w przyszłym miesiącu Międzynarodowa Rada Piłkarska, czyli organizacja zajmująca się nowelizacją przepisów, ale rekomendacja jest jednoznaczna. "Dwa lata temu, gdy zostawałem prezydentem FIFA, byłem sceptyczny. Z czasem jednak powiedziałem sobie: a jeśli nie spróbujemy... Dzisiaj nie ma już odwrotu".

Reklama

RP

Reklama

Reklama

Reklama