Reklama

Reklama

Prezentacja Keane'a

W centrum treningowym Interu w Appiano Gentile oficjalnie zaprezentowano nowego napastnika nerazzuri Robbie Keane'a, kupionego z Coventry za 19,5 miliona dolarów.

20-letni piłkarz nie okazał nawet cienia przejęcia przed licznymi kamerami, fotografami i dziennikarzami. - Szybko nauczę się włoskiego - przyrzekł.

Reklama

- Nie boję się odpowiedzialności i pokazałem to już przy przejściu z Wolverhampton do Coventry. Chciałbym grać w parze z Vierim lub Ronaldo: to byłoby fantastyczne.

Jako dziecko Keane grał w drużynie z Dublinu nazywającej się, uwaga, Inter. Jego idolem był Ian Rush. Piłkarz wie o swoim rodaku Liamie Brady, który w barwach klubu z Mediolanu odnosił spore sukcesy. Przydomek jaki nosi to "Baby Irish". Na razie Keane jest kawalerem: - Jestem tylko zaręczony... z Interem - zażartował. sposato: "Sono solo fidanzato... con l'Inter!".

Napastnik przygotowywał się normalnie do nowego sezonu, jest więc gotowy na debiut w Lidze Mistrzów, który nastąpi 8 (z Bate Borysów, na Białorusi) lub 9 sierpnia (z Helsingborgiem, w Szwecji). W zaplanowanym na czwartek turnieju "Birra Moretti" (przeciwnikami mediolańczyków będą Juventus i Bari) Irlandczyk będzie próbowany w duecie z Hakanem Sukurem. Keane - podisał kontrakt do 2005 roku - otrzyma numer 7, pozostawiony przez Moriero, który przeszedł do Napoli.

Dowiedz się więcej na temat: prezentacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje