Reklama

Reklama

Premierzy Tusk i Azarow optymistycznie o Euro 2012

Przygotowania Polski i Ukrainy do Euro 2012 są tak zaawansowane, że nie ma wątpliwości, iż te mistrzostwa w naszych krajach się odbędą - oświadczyli w środę w Kijowie premierzy Donald Tusk i Mykoła Azarow.

Szefowie rządów wzięli udział w posiedzeniu polsko-ukraińskiego komitetu ds. przygotowań do finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej, Euro 2012.

- Kiedy Polsce i Ukrainie przyznano prawo do organizacji Euro 2012 wszyscy w Polsce cieszyli się z tego, jednak i wszyscy byli przerażeni tym wyzwaniem. Dziś okazuje się, że nie przerosło polskich i ukraińskich możliwości. Nie ma wątpliwości, że mistrzostwa się odbędą, pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób przebiegną - powiedział Tusk.

Reklama

- To, że Euro 2012 się odbędzie, jest faktem dokonanym - oznajmił Azarow.

Premierzy Polski i Ukrainy zapewnili, że przygotowania obiektów infrastruktury sportowej są na ukończeniu. Relacjonowali zaawansowanie prac na stadionach, mówili o przygotowaniach dróg, połączeń kolejowych i lotniczych.

- Sprawne przeprowadzenie tej imprezy będzie fundamentem zaufania wobec Polski i Ukrainy w świecie. Liczę na mecz finałowy turnieju między Polską a Ukrainą na stadionie w Kijowie. Cuda się zdarzają - podkreślił premier Tusk.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL