Reklama

Reklama

Premierzy o Euro 2012

Premierzy Polski i Ukrainy - Donald Tusk i Julia Tymoszenko zgodzili się w piątek, że oba kraje znacząco przyspieszyły przygotowania do Euro 2012.

- Spotkania z ekspertami UEFA świadczą, że dokonaliśmy postępu - powiedziała Tymoszenko, otwierając drugie posiedzenie wspólnego komitetu ds. organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie.

Tusk podziękował Ukrainie za "rzetelną i energiczną współpracę" przy organizacji Euro. Zapewnił, że oba kraje solidarnie działają na rzecz dobrego przygotowania mistrzostw.

- Polska i Ukraina zrobiły wszystko, żeby ocena UEFA wypadła dobrze. Mamy wiele do zrobienia i dobrze o tym wiemy, ale kluczowe jest to, że dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, projekty dotyczące Euro 2012 są realizowane - powiedział Tusk.

Reklama

Obecny na posiedzeniu szef Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis zapewnił, że przygotowaniom do Euro 2012 nie przeszkodzi obecny kryzys polityczny na Ukrainie. Ukraińska premier przy okazji spotkania z Tuskiem podziękowała stronie polskiej za pomoc udzieloną Ukrainie podczas lipcowej powodzi w zachodnich regionach tego kraju.

- Ukraina zawsze może liczyć na polską pomoc - odpowiedział Tusk.

Dowiedz się więcej na temat: Julia Tymoszenko | UEFA | Ukraina | Donald Tusk | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje