Reklama

Reklama

Pracuje dla Borussii, poprowadzi bezrobotnych

Organizowano je w Niemczech, Francji i Hiszpanii, będą także w Polsce. Fundacja eksperta Canal+ i felietonisty Interia.pl - Grzegorza Mielcarskiego organizuje obozy przygotowawcze dla bezrobotnych piłkarzy.

- Do tej pory piłkarze bez kontraktów, szukający pracodawcy, musieli przygotowywać się w pojedynkę, bądź po partyzancku próbując do kogoś dołączyć. U nas będą mieli w pełni profesjonalne warunki, niczym w klubie Ekstraklasy - zapewnia Grzegorz Mielcarski.

Reklama

Pierwszy obóz zostanie zorganizowany w Wodzisławiu Śląskim 10 stycznia. Za dziesięć dni pobytu, wyżywienia, treningów i badań każdy uczestnik będzie musiał zapłacić 3,5 tys. zł. Mielcarski (obóz organizuje przy współpracujący z Piotrem Sobiszem z Gosław Sport Center) zapewnia, że jego fundacja nic nie zarobi na organizacji, a cena za obóz byłaby wyższa, gdyby nie finansowe wsparcie Polskiego Związku Piłkarzy.

- Na tych obozach nic nie zarabiamy, wszystkie pieniądze pokryją koszty zakwaterowania, wyżywienia, badań, opieki lekarskiej, wynajęcia boiska, hali, siłowni. Zakupiliśmy także profesjonalny sprzęt, który po obozie stanie się własnością zawodników. Piłkarze zostaną zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu i będą mieli testy wydolnościowe zarówno przed, jak i po obozie, by mogli się przekonać, jakie postępy poczynili - tłumaczy Mielcarski.

Zajęcia piłkarskie z uczestnikami poprowadzi trener Artur Płatek, który jest skautem Borussii Dortmund, a w Ekstraklasie prowadził Cracovię i Jagiellonię, a w I lidze Pogoń Szczecin i Wartę Poznań. W planach jest co najmniej jeden sparing i zajęcia m.in. na pełnowymiarowej sztucznej murawie w Jastrzębiu-Zdroju.

Na razie do wzięcia udziału w obozie zgłosili się piłkarze z 1., 2. i 3. ligi, ale Mielcarski spodziewa się także tych, którzy stracili pracę w Ekstraklasie. Piłkarze, którzy zgłoszą się wcześniej otrzymają rozpiskę treningów, by na obozie nie zaczynać niemal od zera.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: +48 32 454 69 66 (w godzinach pracy), +48 601 171 711, +48 601 468 088 oraz drogą elektroniczną pisząc na:  recepcja@goslawsportcenter.pl

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje