Reklama

Reklama

Poznań tego roku nie zmarnował

Półtora tysiąca osób świętowało na poznańskim Placu Wolności z okazji rocznicy przyznania Polsce i Ukrainie organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Podobnie jak przed rokiem, poznaniacy zgromadzili się na Placu Wolności. Na telebimie można było raz jeszcze obejrzeć ceremonię ogłoszenia gospodarza Euro 2012 z Cardiff. Zaprezentowana została również makieta Stadionu Miejskiego, który będzie jedną z aren piłkarskich mistrzostw Europy.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny podkreślił, że rok, który upłynął od czasu przyznania Polsce Euro 2012, nie był czasem straconym.

"Poznań tego roku nie zmarnował, jesteśmy dobrze przygotowani do przeprowadzenia całej imprezy. Zdążymy ze wszystkim. Poznań jest oceniany jako lider przygotowań do Euro i wszyscy musimy się sprężać, żeby tę pozycję utrzymać. Trzeba uczynić wszystko by na samym końcu, w 2012 roku Poznań i inne polskie miasta mogły powiedzieć, że wykonaliśmy zadaną pracę" - powiedział Grobelny.

Reklama

Podczas obchodów rocznicy uczniowie poznańskich szkół zaprezentowali swoje prace plastyczne związane z tematyką piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Kilkuset młodych ludzi ubranych w czerwone i białe koszulki utworzyło efektowny napis Euro 2012. Najwięcej pracy mieli piłkarze Lecha, którzy tym razem nie na sportowo, lecz w garniturach pojawili się na Placu Wolności. Lechici przez blisko godzinę rozdali setki autografów.

"Dziś bawmy się skromniej, po to by za cztery lata radośnie witać wszystkich, którzy z różnych stron Europy do nas przyjadą" - zaapelował prezydent Poznania.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL