Reklama

Reklama

Poznań nie zrezygnuje z Uniwersjady

"Byłem od samego początku optymistą, ale nie ukrywam, że był też wśród nas spory niepokój. Wydawało mi się, że oferta Włoch może bardziej przekonywać niż Polski" - przyznał prezydent Poznania po przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012.

Po ogłoszeniu wyników prezydent zaprosił przedstawicieli mediów do ratusza, gdzie zwycięstwo uczczono lampką szampana. Na stole pojawił się ogromny tort, przygotowany w kolorystyce polsko- ukraińskiej kandydatury Euro 2012. "Wierzę, że ta decyzja zmieni postrzeganie Polski na świecie. Nie mam wątpliwości, że nasi kibice pokażą, że Polska i Poznań to przyjazne miejsca" - powiedział Grobelny wznosząc toast.

Grobelny nie wykluczył, że kolejny etap modernizacji stadionu Lecha może jeszcze ruszyć w tym roku. Przebudowana zostanie jedna z trybun mieszczących się wzdłuż boiska. "Jesteśmy już do tego przygotowani. Musimy przeprowadzić wszystkie postępowania przetargowe i nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku, a najpóźniej w przyszłym, ruszy dalsza przebudowa" - wyjaśnił.

Reklama

"W dalszej kolejności trzeba zmienić infrastrukturę drogową, usprawnić dojazdy. Poznań jest jednym z lepiej funkcjonujących miast jeśli chodzi o komunikację, ale daleko mu do ideału. Trzeba poprawić przede wszystkim wyloty na autostrady i tutaj aktualnie przebudowywana jest ulica Głogowska. Ogromną zaletą Poznania jest bliskość stadionu od lotniska i autostrady A2. Zmodernizujemy lotnisko i dworzec kolejowy, no bo wstyd by nam było przyjmować na takim dworcu gości z całego świata" - dodał.

Poznań nie po raz pierwszy starał się organizację dużej imprezy sportowej. Nie tak dawno, bo w styczniu, przegrał już po raz trzeci rywalizację o gospodarza letniej uniwersjady w 2011 roku. Grobelny uważa, że przyznanie Polski i Ukrainie piłkarskich mistrzostw Europy podnosi szanse Poznania w następnym podejściu.

"Pokaże to, że mamy doświadczenie przy okazji goszczenia dużych imprez i zostaliśmy przez inne organizacje wysoko ocenieni. Poza tym mamy większą gwarancję, że stadion będzie gotowy. Najbliższy termin letniej uniwersjady to rok 2013, a więc czekało by nas spore wyzwanie - organizacji dwóch dużych imprez w krótkim czasie, ale jesteśmy w stanie temu podołać. Decyzji jeszcze nie podjęliśmy, ale bardzo poważnie rozważamy wzięcie po raz kolejny udziału w staraniach o organizację uniwersjady" - dodał Grobelny.

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama