Powrót Rasiaka

W cieniu Ligi Mistrzów odbyły się we wtorek mecze 12. kolejki II ligi angielskiej (The Championship). W rozgrywkach wzięły udział zespoły, w składach których znajdują się polscy piłkarze - Watford FC Grzegorza Rasiaka i Derby County Przemysława Kaźmierczaka.

Wystąpił tylko ten pierwszy, notując tym samym powrót po ciężkiej kontuzji. Żadnej z "polskich" drużyn nie udało się jednak odnieść zwycięstwa.

Watford FC zremisował u siebie w nieprawdopodobnych okolicznościach z Cardiff City 2:2. Zespół Rasiaka od 29. minuty grał bez jednego piłkarza - ukaranego czerwoną kartką Tamasa Priskina, goście wykonywali jeszcze w 61. minucie rzut karny. Fantastycznie dysponowany Richard Lee obronił jednak strzał Rossa McCormacka.

Mimo wszystkich przeciwności, Watford FC uratował punkt. Polski napastnik w 67. minucie zastąpił zdobywcę jednego z goli Willa Hoskinsa, jednak nie dane mu było zaistnieć w tym spotkaniu. Stało się tak między innymi dlatego, że Cardiff City posiadało olbrzymią przewagę. Wspomniany Lee obronił 13 uderzeń na jego bramkę.

Derby County zasłużenie przegrało 2:3 z Blackpool. Kaźmierczak nie opuścił jednak ławki rezerwowych.

Watford FC zajmuje 16. miejsce z 15 punktami, natomiast Derby znajduje się na 14. pozycji, uzbierawszy 16 oczek. Liderem tabeli pozostaje prowadzone przez Aleksa McLeisha Birmingham City. Spadkowicz z Premier League ma w dorobku27 punktów.

Watford City - Cardiff City 2:2 (2:0)

1:0 O'Toole 2. min

2:0 Hoskins 24. min

2:1 Bothroyd 72. min

2:2 Bothroyd 75. min

Czerwona kartka: Priskin (29.) - Watford

Sędziował: R. Beely

Widzów: 13461