Reklama

Reklama

Potężne wsparcie dla Gianniego Infantino. Dostanie, co chciał

Szef Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF) Patrice Motsepe powiedział, że kontynent poprze Gianniego Infantino w nowych wyborach na prezydenta FIFA, które mają odbyć się w przyszłym roku. Motsepe potwierdził wsparcie podczas Zgromadzenia Ogólnego CAF w Aruszy.

Motsepepotwierdził, że wszystkie 54 stowarzyszenia członkowskie CAF postanowiły głosować na Infantino. Ze względu na to, że nie pojawił się jeszcze żaden konkurent na stanowisko, Infantino będzie mógł ponownie brać udział w kandydowaniu bez sprzeciwu, tak jak to zrobił w 2019 roku.

"Dyskutowaliśmy na posiedzeniu komitetu wykonawczego, że w obliczu ogromnego wkładu, zaangażowania i osiągnięć, które zbudowaliście w zakresie poprawy afrykańskiego futbolu, wszystkie 54 kraje członkowskie podjęły uchwałę, aby głosować na was o reelekcję" - powiedział Motsepe w stronę Infantino na Zgromadzeniu Ogólnym CAF w Aruszy w środę.

Reklama

Gianni Infantino znowu prezydentem FIFA?

Infantino został wybrany na prezydenta FIFA po raz pierwszy w lutym 2016, spędzając dużo czasu i zaangażowania w Afryce, w której 54 kraje stanowią ponad jedną czwartą z 211 stowarzyszeń członkowskich FIFA tworząc potężny blok wyborczy.

Motsepe od dawna jest postrzegany jako sojusznik Infantino, a obaj panowie pojawili się razem podczas inauguracji proponowanej African Super League, na której uruchomiono 24-klubową superligę, która stanie się najbogatszymi rozgrywkami na tym kontynencie. Jak przekazał prezydent CAF w środę w Tanzanii - CAF Africa Super League zaoferuje łączną nagrodę pieniężną w wysokości 100 milionów dolarów, ponad pięć razy więcej niż obecna Liga Mistrzów w Afryce. Nowe rozgrywki rozpoczną się w sierpniu 2023 roku, a zwycięski klub otrzyma 11,5 miliona dolarów w swoim inauguracyjnym sezonie. Natomiast każdy, z 24 zespołów biorących udział w projekcie, otrzyma na starcie 2,5 miliona dolarów na pokrycie wydatków.

CZYTAJ TAKŻE: Mundial 2022 nie dla homoseksualistów. "To rozczarowujące"

Reklama

Reklama

Reklama