Reklama

Reklama

Poruszający wpis Marcelo Diaza po błędzie w finale

Fatalny błąd Marcelo Diaza przesadził o wygranej Niemców w Pucharze Konfederacji (1-0). Piłkarz Chile po meczu wrzucił na Instagrama długi wpis, w którym porównał ból po błędzie w tym spotkaniu, do bólu po śmierci brata.

Przez błąd Diaza, Niemcy strzelili jedynego gola w finale Pucharu Konfederacji i ostatecznie wygrali cały turniej. Piłkarz Chile bardzo przeżył porażkę i błąd, który popełnił.

Reklama

"Prawie 14 lat temu przeżyłem najboleśniejszą sytuację w moim życiu - śmierć mojego kochanego brata. Dzisiaj, 14 lat po tym wydarzeniu, przeżyłem najboleśniejszą sytuację w futbolu. Mój błąd przeszkodził nam w zdobyciu Pucharu Konfederacji. Zawsze mówiłem, że futbol nie pozwoli mi czuć takiego bólu po raz drugi, ale byłem w błędzie. Tak, jak wtedy, dużo płakałem, czułem się fatalnie. Będę to pamiętał do końca życia" - napisał na Instagramie pod wrzuconym zdjęciem Diaz.

Chile straciło gola w 20. minucie spotkania i nie zdołało już odrobić tej straty. Marcelo Diaz z boiska został zdjęty w 53. minucie. W jego miejsce na boisku pojawił się Leonardo Valencia Rossel.

"Wiem, że muszę się z tego podnieść i walczyć ponownie, bo takie jest życie. Jestem przekonany, że to będzie najgorszy błąd w mojej karierze i dla mnie największa nauczka" - pisał Diaz.

Chilijczyk podziękował wszystkim, którzy wspierają go w tych trudnych chwilach, a na koniec umieścił wymowne zdanie: "Upadek jest dozwolony, podnieść się jest obowiązkiem".

AK

Dowiedz się więcej na temat: Marcelo Diaz | Puchar Konfederacji FIFA | reprezentacja Chile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama