Reklama

Reklama

Portugalski piłkarz Nuno Gomes zakończył karierę

Były reprezentant Portugalii w piłce nożnej Nuno Gomes w wieku 37 lat zakończył karierę. Największe sukcesy odnosił z drużyną narodową, z którą zdobył wicemistrzostwo Europy w 2004 roku, a cztery lata wcześniej wywalczył trzecie miejsce.

- Szczerze mówiąc, to była najtrudniejsza decyzja w mojej karierze. Podjąłem ją po długim namyśle. Zawieszam buty na kołku bez żadnych dramatów. Czuję, że osiągnąłem wyznaczony cel. Jestem dumny, z tego co osiągnąłem - podkreślił podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej Gomes.

Od kilku miesięcy pozostawał bez klubu. Jak dodał, miał oferty m.in. z zespołów amerykańskich, portugalskich i Bliskiego Wschodu.

W reprezentacji 37-letni były już napastnik występował w latach 1996-2011. Zanotował 79 spotkań w narodowych barwach i 29 razy wpisał się na listę strzelców.

Reklama

Większość kariery spędził w klubach z rodzimej ekstraklasy. Najdłużej bronił barw Benfiki Lizbona, której zawodnikiem był w latach 1997-2000 i 2002-11. Z drużyną tą zdobył dwa razy mistrzostwo Portugalii (2005, 2010). Był także piłkarzem m.in. Boavisty Porto (1994-97), włoskiej Fiorentiny (2000-02) oraz angielskiego Blackburn Rovers (2012-13).

Gomes teraz po raz kolejny trafi do Benfiki, tym razem w roli doradcy prezesa Luisa Filipe Vieiry.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy