Reklama

Reklama

Portugalia - Włochy 1-0. Media: Włosi wciąż się nie podnieśli

Media w Portugalii, podobnie jak i selekcjoner piłkarskiej reprezentacji tego kraju Fernando Santos, uważają, że drużyna gospodarzy zasługiwała na wyższe niż 1-0 zwycięstwo nad Włochami. Obie ekipy spotkały się w poniedziałek w Lizbonie w meczu grupy 3. pierwszej dywizji Ligi Narodów.

Dziennik "A Bola" cytuje Santosa, który przyznał, że choć inauguracyjny mecz był trudny, to Portugalczycy powinni go wygrać znacznie wyżej.

Reklama

Także portugalska telewizja RTP wskazuje, że rezultat poniedziałkowego pojedynku nie odzwierciedla przewagi podopiecznych Santosa na boisku. Odnotowuje liczne okazje do zdobycia bramki dla gospodarzy.

"Już w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć kilka goli. Niestety, strzały naszych graczy były niecelne, albo piłka trafiała w poprzeczkę. Nie pomagał też arbiter" - przypomniała RTP.

Komentatorzy tej stacji odnotowali m.in. błąd szkockiego sędziego Williama Colluma, który nie odgwizdał faulu na Pizzim w polu karnym Włochów w pierwszej połowie. "Arbiter się wyraźnie pomylił przy tej sytuacji" - ocenili reporterzy.

Dziennikarze "Radia Renascenca" wskazali tymczasem, że grający w ostatnich miesiącach słabo gracze Włoch to "najlepsi rywale" dla Portugalii. "Walczymy w grupie z Italią, która jest obecnie bardzo słabym zespołem. Włosi po mundialu, na którym ich zabrakło, wciąż się nie podnieśli" - podsumowano.

Lizbońska rozgłośnia odnotowała, że poniedziałkowy pojedynek w grupie 3. dywizji A Ligi Narodów stanowił okazję do powrotu na stadion Benfiki m.in. dla Włocha Bryana Cristante oraz Portugalczyka Bernardo Silvy, którzy w przeszłości grali w stołecznym klubie.

Dziennik "Record" wskazał właśnie na Bernardo Silvę jako najlepszego gracza spotkania. Gazeta spekuluje też co do dalszych zmian w podstawowym składzie reprezentacji Portugalii. Spodziewa się, że w najbliższym meczu z Polską, 11 października, powinien wystąpić pauzujący w poniedziałkowym spotkaniu Cristiano Ronaldo, a także kilku innych mistrzów Europy z 2016 r., w tym m.in. Ricardo Quaresma i Joao Moutinho.

Stołeczna gazeta odnotowała, że poniedziałkowe zwycięstwo nad Włochami to pierwsza od 61 lat wygrana reprezentacji Portugalii w oficjalnym meczu piłkarskim przeciwko kadrze Italii.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Portugalii | reprezentacja Włoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje