Porażka Manchesteru City, "asystent" Henry

Pucharowy rywal Groclinu Dyskobolii, Manchester City przegrał wyjazdowe spotkanie z Newcastle United 0:3 w meczu 13. kolejki angielskiej Premier League. To druga z rzędu ligowa porażka podopiecznych Kevina Keegana.

Na St. James'Park gole dla popularnych "Srok" zdobyli Shola Ameobi oraz dwukrotnie niezawodny Alan Shearer (11. i 12. trafienie w sezonie). 13. kolejka okazała się szczęśliwa dla czołowej trójki - swoje spotkania wygrały solidarnie Arsenal, Chelsea oraz Manchester United.

Prowadzenie w tabeli utrzymał Arsenal, który pokonał na wyjeździe Birmingham City 3:0. Na St. Andrews gole dla "Kanonierów" strzelali kolejno Ljungberg, Bergkamp oraz Pires, a trzy asysty zaliczył w tym meczu fenomenalny Thierry Henry.

Tylko jeden punkt do Arsenalu traci Chelsea Londyn. Zespół Romana Abramowicza pokonał w Southampton miejscowych "Świętych" 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Holender Mario Melchiot.

W meczu otwierającym zmagania 13. kolejki, Manchester United pokonał na Old Trafford Blackburn Rovers 2:1. Gole dla "Czerwonych Diabłów" jeszcze w pierwszej połowie zdobyli Ruud Van Nistelrooy (9. w sezonie) oraz Kleberson. Przy trafieniach Holendra i Brazylijczyka znakomicie asystował reprezentant RPA Quinton Fortune. Jedyną bramkę dla Blackburn zdobył w 62. minucie Australijczyk Emerton.