Popis Ignacio Scocco. River Plate w półfinale Copa Libertadores

Piłkarze River Plate Buenos Aires pokonali Jorge Wilstermann Cochabamba z Boliwii 8-0 (4-0) i awansowali do półfinału Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie boliwijski zespół wygrał 3-0 i zanosiło się na niespodziankę.

W rewanżu argentyńska drużyna nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy. 32-letni Ignacio Scocco w 11 minut skompletował hat-tricka (między 8. a 19.), a po przerwie jeszcze dołożył dwa gole. Swój strzelecki popis zakończył w 58. minucie, a w 70. zszedł z boiska. Autorami pozostałych trafień byli - Enzo Perez (dwie bramki) i Ignacio Fernandez.

W półfinale River Plate zagra z innym argentyńskim klubem Lanus, który także odrobił straty z pierwszego meczu (0-2) i ostatecznie po karnych 4-3 wyeliminował następnego przedstawiciela ligi Argentyny - San Lorenzo.

W środę do półfinałów Copa Libertadores awansowali piłkarze Gremio (Brazylia) i Barcelona SC (Ekwador).