Reklama

Reklama

Ponad 54 tysiące artykułów o Zlatanie Ibrahimovicu w ciągu roku

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović został opisany w 54 256 artykułach w szwedzkich mediach w okresie ostatnich 12 miesięcy. W tym samym czasie królowi Karolowi Gustawowi i członkom jego rodziny poświęcono łącznie "tylko" 34 432 artykuły.

Dane przedstawiła firma analityczna Retriever, która oblicza m.in. częstotliwość występowania w mediach osób, firm i danych tematów w okresie 12 miesięcy od października do października.

- Podczas podobnej analizy przed trzema laty średnia Ibrahimovicia wynosiła 100 artykułów na dobę. Dzisiaj jest to 150 lub - jak można ująć statystycznie - kolejny pojawia się co 10 minut - wyjaśniła kierowniczka badania Ioanna Lokebratt.

Według profesor z wyższej szkoły handlowej w Goeteborgu Evy Ossianson tak duża i rosnąca z roku na rok liczba doniesień medialnych jest wynikiem konsekwentnego budowania silnej marki.

Reklama

Oceniając podany wynik medialny wyjaśniła, że Zlatan Ibrahimović jest świetnie prowadzoną i reżyserowaną w detalach firmą, w której poza boiskiem piłkarskim nic nie dzieje się przypadkowo. - Artykuły nie dotyczą tylko futbolu, lecz w dużej liczbie zajmują się życiem prywatnym, planami filmowymi, własnymi perfumami czy samochodami, którymi jeździ piłkarz. W ten sposób powstaje bardzo silna marka handlowa - zauważyła.

Analitycy oceniają też, że ilość doniesień medialnych o Ibrahimoviciu znacznie wzrośnie w przypadku awansu Szwecji do Euro 2016, które będą rozgrywane we Francji, gdzie Szwed jako napastnik Paris Saint-Germain jest równie popularny jak u siebie w kraju.

Na razie drużyna "Trzech Koron" po wygraniu w poniedziałek z Mołdawią 2-0 zajmuje trzecie miejsce w swoje grupie i o awans zagra w barażu.

Dziennik "Aftonbladet" zacytował we wtorek francuskie media, które się bardzo martwią, że "Euro we Francji bez Ibrahimovicia będzie jak Paryż bez wieży Eiffla".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy