Reklama

Reklama

Ponad 20 milionów zgłoszeń o bilety na mundial, w czołówce grupa Polski

FIFA opublikowała na swojej stronie internetowej raport dotyczący rozpoczęcia sprzedaży biletów na nadchodzący mundial w Katarze. Chętnych na bilety jest 23,5 miliona osób, a w czołówce krajów, z których jest najwięcej zgłaszających, są grupowi rywale Polski.

Z raportu FIFA wynika, że najchętniej po bilety zgłaszają się fani z Argentyny, Brazylii, Anglii, Francji, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, USA, a także gospodarzy imprezy, Kataru. 

Z informacji podanych przez federację można również wywnioskować, że najliczniej aplikują właśnie kibice Albicelestes, bo wśród czterech meczów z największą liczbą zgłoszeń o bilety są wszystkie mecze grupowe Argentyńczyków, w tym oczywiście spotkanie z Polską. Czołówkę zamyka z kolei mecz Anglia - USA.

Wielkie zainteresowanie biletami na mundial. Wyniki losowania pod koniec maja

Miejsc na stadionach jest, co jasne, zdecydowanie mniej niż chętnych, a szczęśliwcy, którym udało się wylosować bilety dowiedzą się o tym najwcześniej 31 maja. Wtedy FIFA ma zacząć rozsyłać maile do wylosowanych osób, gdzie podana będzie instrukcja płatności za wejściówki, do których zgłosiły się dane osoby. 

Reklama

Ci, którym nie uda się ta sztuka w pierwszym terminie, będą mieli jeszcze drugą okazję do nabycia wejściówek. W tej puli będą się znajdować m.in. bilety nieopłacone przez pierwotnie wylosowanych kibiców.

Reklama

Reklama

Reklama