Reklama

Reklama

Polskie piłkarki zagrają towarzysko z Francją, o punkty ze Szkocją

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zagra na wyjeździe towarzysko z Francją ( 25 października w Beauvais) przed meczem ze Szkocją (31 października, Grodzisk Wlkp.) w eliminacjach do mistrzostw świata.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zagra na wyjeździe towarzysko z Francją ( 25 października w Beauvais) przed meczem ze Szkocją (31 października, Grodzisk Wlkp.) w  eliminacjach do mistrzostw świata.

Polki zaczęły eliminacje od wyjazdowej porażki ze Szwecją, potem we Wrocławiu pewnie pokonały Wyspy Owcze 6-0.

Wśród zawodniczek powołanych przez trenera Wojciecha Basiuka na październikowe mecze znalazła się Ewa Pajor (Medyk Konin) wybrana przez UEFA najlepszą piłkarką do lat 17 w Europie.

Pajor błysnęła talentem podczas finałowego turnieju ME U-17, który w czerwcu rozegrany został w szwajcarskim Nyon. Polki wywalczyły tam złoty medal.

Eliminacje potrwają do września 2014. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym rozegrają między sobą spotkania barażowe o ostatnie "europejskie" miejsce.

Polska jest w grupie ze Szwecją, Wyspami Owczymi, Szkocją, Irlandią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną. Gospodarzem turnieju finałowego będzie Kanada.

Tabela grupy czwartej:

Reklama

                M  Pkt Bramki

1. Szkocja      2  6   14-2

2. Polska       2  3    6-2

3. Szwecja      1  3    2-0

4. Bośnia i H.  1  0    0-7

5. Wyspy Owcze  2  0    2-13

6. Irlandia Płn.   ---

Mecze Polek w eliminacjach:

2013

31 października: Szkocja - Polska

23 listopada: Irlandia Północna - Polska

2014

5 kwietnia: Polska - Szkocja

8 maja: Wyspy Owcze - Polska

18 czerwca: Bośnia i Hercegowina - Polska

21 sierpnia: Polska - Szwecja

13 września: Polska - Irlandia Północna

17 września: Polska - Bośnia i Hercegowina

Kadra na mecze z Francją i Szkocją:

bramkarki: Daria Antończyk (Ajax Amsterdam), Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint - Germain);

pozostałe zawodniczki: Weronika Aszkiełowicz, Magdalena Szaj (obie AZS Wrocław), Natalia Chudzik, Patrycja Wiśniewska, Donata Leśnik, Marta Mika (wszystkie Unia Racibórz), Patrycja Balcerzak, Anna Gawrońska, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor (wszystkie Medyk Konin), Nicole Krzysik (WFC San Diego), Evelyn Nicinski (Bucknell University Athletics), Jolanta Siwińska, Patrycja Pożerska (obie H. Neuendorf), Marta Stobba, Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy