Reklama

Reklama

Polski piłkarz Lazio Simone Martyniak zginął tragicznie

18-letni piłkarz Simone Martyniak zginął tragicznie w wypadku podczas jazdy na skuterze. Do zdarzenia doszło przy Ponte Marconi w Rzymie. Simone miał również polskie obywatelstwo.

Simone prowadził skuter Honda SH 125, podczas powrotu do domu, i zderzył się z czołowo z samochodem Audi A3. Do wypadku doszło w niedzielę nad ranem, o godz. 4:40.

Reklama

Simone nie tylko grał w piłkę halową w rzymskim Lazio (w minionym sezonie zdobył sześć goli i należał do wyróżniających się zawodników drużyny), ale także uczył się w liceum ogólnokształcącym.

Po tragicznej śmierci młodego chłopaka, który urodził się w Rzymie, w sierpniu 1999 r., natychmiast zareagowały szkoła i klub. 

Pod informacją o jego śmierci, na facebookowym profilu szkoły, do której chodził pojawiło się ponad 200 kondolencji od znajomych i przyjaciół.

"Zawsze uśmiechnięty i dobrze wychowany. Będzie nam Ciebie brakować" - napisała Giulia Ferrandino

Liceum Simone uczciło jego odejście minutą ciszy. Szkoła ogłosiła żałobę. "Nasza społeczność jest zszokowana i zasmucona tragiczną śmiercią Simone". W poniedziałek uczniowie uczcili jego pamięć minutą ciszy.
Również klub Lazio zamieścił na Facebooku zdjęcie 18-latka w koszulce: "Chcemy Cię takiego pamiętać, z tym uśmiechem na twarzy blond anioła. W takich chwilach brakuje słów. Jest tylko rozpacz, szok i ogromny smutek".

Razem z Simone skuterem jechało dwóch jego kolegów. Obaj są w stanie ciężkim.

PCI

Dowiedz się więcej na temat: Lazio Rzym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama