Reklama

Reklama

Polska zawieszona przez FIFA?

Wszystko wskazuje na to, że polski rząd wprowadzi kuratora do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zdaniem prezesa PZPN Michała Listkiewicza taki krok spowoduje, że FIFA zawiesi Polskę w prawach członka.

- FIFA nie dopuści do precedensu. Blatterowi nie chodzi o PZPN ani o Listkiewicza, ale o pryncypia, czyli działalność zgodną ze statutem światowej federacji. Kto się nie podporządkuje, zostanie wykluczony - powiedział Listkiewicz na łamach "Przeglądu Sportowego".

Reklama

- Przecież przynależność do FIFA nie jest obowiązkowa. Musimy zrobić porządek we własnym gronie. Blatter powiedział, że nie zaakceptuje osoby nominowanej, tylko wybraną przez środowisko - dodał prezes PZPN.

Listkiewicz potwierdził, że złoży wniosek o skrócenie kadencji. - Wystąpię z takim postulatem, ale jak każdy wniosek, tak i ten musi się spotkać z akceptacją delegatów. Poddam się weryfikacji. Jeśli jestem przeszkodą, to mogę odejść. Ale nie chcę przechodzić do historii jako prezes, który w trudnym momencie spakował manatki i sobie poszedł - podkreślił Listkiewicz.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | prezes PZPN | Michał Listkiewicz | FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje