Reklama

Reklama

Polscy sędziowie poprowadzą zagraniczni hit. Grecy prosili

Szymon Marciniak wraz grupą trzech innych sędziów nie będzie prowadził żadnego meczu polskiej Ekstraklasy w najbliższej kolejce. Został za to wyznaczony do gwizdania hitu ligi greckiej.

- Ostatnio mieliśmy prośbę z Grecji czy Turcji o wysłanie na mecz pucharowy całej trójki naszych sędziów, łącznie z obsługą wozu VAR - mówił w niedawnej rozmowie z Interia.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek. I rzeczywiście, zapadła decyzja, że grupa polskich arbitrów zostanie wysłana do Grecji, by poprowadzić tam ligowy hit derbowy między PAOK a Arisem Saloniki.

To zawsze mecze o szczególnej temperaturze, a Grecy mają poważne braki w obsadzie sędziowskiej i o pośrednictwo poprosili byłego znakomitego arbitra angielskiego Marka Clattenburga. To on jest szefem sędziów w greckiej federacji piłkarskiej. Anglik zwrócił się z kolei do Polski.

Reklama

PZPN wysyła Marciniaka do Grecji

Decyzja zapadła i mecz w Grecji poprowadzi międzynarodowy sędzia Szymon Marciniak. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Na sędziego VAR wyznaczono zaś Pawła Gila. Żaden z nich nie będzie więc sędziował meczu w ten weekend w polskiej Ekstraklasie. 

To nie jest pierwszy przypadek, gdy sędziowie z Polski prowadzą zagraniczne mecze ligowe. Już w 2010 roku sędziowie Hubert Siejewicz i Robert Małek byli arbitrami meczów w Arabii Saudyjskiej, a następnie Paweł Gil prowadził derby Rijadu, stolicy tego kraju, w których zmierzyły się Al Nassr i Al Hilal. W 2014 roku mieliśmy wymianę sędziów między Polską a Japonią.

Mecz odbędzie się w Salonikach w niedzielę o godz. 18.30. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL