Reklama

Reklama

Polsat chce Euro 2008 i 2012

- Nie zamierzam komentować informacji o tym, że negocjujemy z Polsatem zakup finałów Euro 2008 - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" szef sportu w TVP Robert Korzeniowski.

- Jestem "tylko" szefem sportu w TVP, a to decyzje podejmowane na wyższym szczeblu - dodał Korzeniowski.

- Euro 2008 to nasz priorytet, mamy wolny rynek i zdajemy sobie sprawę, że nasi konkurenci także chcieliby mieć w ofercie tak ważną imprezę - stwierdził.

- Euro 2008 na pewno będziemy mieli, aczkolwiek na dziś umowa z UEFA nie jest jeszcze podpisana. Trudno mi się odnieść do informacji o rozmowach z Telewizją Polską - taki układ nie jest ani wykluczony, ani też przesądzony. Mogę za to dodać, że na pewno będziemy mocno zainteresowani prawami do transmisji meczów turnieju finałowego Euro 2012 - podkreślił Marian Kmita szef sportu w Polsacie.

Reklama

Decyzja o przyznaniu Polsce i Ukrainie prawa do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku sprawiła, że stacje telewizyjne w naszym kraju będą zażarcie konkurować o włączenie tej wielkiej imprezy do oferty programowej. Tym bardziej, że w Euro-2012 wystąpi na pewno reprezentacja Polski, jako gospodarz turnieju.

- Naturalnie, że interesują nas prawa do finałów Euro 2012, tym bardziej, że już zrobiliśmy wiele dla promocji tej idei - wyznał Korzeniowski.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | TVP | Korzeniowski | Polsat | EURO 2008

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama