Reklama

Reklama

Polonia zamiast Groclinu

Polonia Warszawa po dwóch latach gry w drugiej lidze wraca do piłkarskiej ekstraklasy. Awans nie został jednak wywalczony na boisku. Miejsce w elicie stołeczny zespół zawdzięcza przejęciu Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp.

Polonia Warszawa po dwóch latach gry w  drugiej lidze wraca do piłkarskiej ekstraklasy. Awans nie został  jednak wywalczony na boisku. Miejsce w elicie stołeczny zespół  zawdzięcza przejęciu Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp.

W ostatnich rozgrywkach drugiej ligi Polonia zajęła dopiero siódme miejsce, chociaż była uważana za jednego z kandydatów do awansu. Po zakończeniu sezonu klub pozostał bez trenera, nie dokonywano żadnych transferów. Okazało się jednak, że przyszłość "Czarnych Koszul" rysuje się w ... różowych barwach. 11 lipca doszło do przejęcia przez właściciela klubu Józefa Wojciechowskiego występującego do tej pory w ekstraklasie Groclinu i stołeczny klub wrócił do elity.

Wojciechowski za klub z Grodziska zapłacił 20 mln złotych. Trenerem "nowej" Polonii będzie dotychczasowy szkoleniowiec Groclinu Jacek Zieliński, w klubie pozostanie większość piłkarzy pierwszoligowca. Prezesem Polonii ma zostać Grzegorz Ślak, który w przeszłości doprowadził do mistrzostwa Polski ... żużlowców Unii Tarnów.

Reklama

Jacek Zieliński nie chce mówić o szansach swojego zespołu. "Sam nie wiem na co stać zespół, który powstał w ostatnich dwóch tygodniach. Na razie wielkich celów nie stawiamy. Rozmawiałem z władzami klubu i ustaliliśmy, że najważniejsze na początek będzie jak najlepiej się zaprezentować" - powiedział Zieliński.

Drużyna Polonii będzie oparta na zawodnikach dawnego Groclinu. Z warszawskiego zespołu miejsce w kadrze znajdzie najwyżej siedmiu, ośmiu piłkarzy.

"To będzie jednak zupełnie nowy zespół. W porównaniu z poprzednim sezonem z Groclinu odeszło trzech podstawowych zawodników - Pance Kumbev, Piotr Rocki i Adrian Sikora. Obecnie pilnie poszukujemy napastnika i mam nadzieję, że uda się go pozyskać przed rozpoczęciem sezonu" - dodał Zieliński.

Na razie zespół Polonii trenuje na obiektach Groclinu. Z Grodziska Wlkp. drużyna uda się do Gdyni na pierwszy ligowy mecz z Arką. Trener Zieliński liczy na to, że już przed kolejnym spotkaniem z Piastem Gliwice zespół przeniesie się do Warszawy.

"Wbrew pozorom to nie jest takie proste. Wszystkim piłkarzom trzeba zapewnić mieszkania, niektórzy mają rodziny. Na razie Polonia nie ma także boiska treningowego" - podkreślił.

W przerwie letniej obydwa zespoły przebywały na zgrupowaniach - Groclin w Austrii, a Polonia w Ciechanowie. Najbardziej wartościowym wynikiem w sparingach była wygrana Groclinu z Olympiakosem Pireus 2:0. W meczu tym uczestniczyło już kilku zawodników Polonii.

W pozostałych sparingach Groclin zremisował z Widzewem Łódź 0:0, austriackim trzecioligowcem ze Schwaz 1:1 i rumuńskim pierwszoligowcem CFR Cluj 1:1, przegrał z Dynamem Kijów 1:4 oraz pokonał inny zespół z Rumunii Unireę Urziceni 2:1.

Z kolei Polonia zremisowała z Górnikiem Łęczna 0:0 oraz Arką Gdynia 1:1, a także pokonała OKS Olsztyn 2:0.

Już po połączeniu zespołów szykująca się do gry w ekstraklasie Polonia przegrała z Zagłębiem Lubin 1:2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL